Ворог обстрілює Сумщину фосфорними бомбами: що треба знати жителям Білопільщини

Ворог цинічно обстрілює Україну забороненою зброєю, і вже скидає фосфорні снаряди на Сумщину.

Як повідомляє Оперативне командування «Північ», учора, 23 червня, близько 17 години з території росії ворог обстріляв Юнаківську громаду з “Градів” – 30 прильотів. Одне з сіл громади обстріляли забороненими фосфорними снарядами.

За інформацією голови Сумської ОВА Дмитра Живицького, внаслідок обстрілу постраждала дитина, її госпіталізували до лікарні.

Чим небезпечна фосфорна зброя

Фосфор, який використовують у боєприпасах, легко займається після контакту з киснем. Має досить високу температуру горіння – до 800°C – та може розповсюджуватися на значну територію – до кількох сотень квадратних метрів.

Говорячи про зброю з білим фосфором, найчастіше згадують фосфорні бомби. Але цією речовиною можуть начиняти міни, артилерійські снаряди, ракети і гранати. Щодо фосфорної бомби, то її найчастіше начиняють тисячами маленьких кульок із фосфором і підривають на висоті 200-250 метрів. Вона завдає великої шкоди не лише техніці, але й людям.

Як розпізнати фосфорну зброю

Якщо снаряд із фосфором вибухнув вночі, виявити його легко. Він буде помітно світитися. Щоб зрозуміти вдень, що була використана саме фосфорна бомба, зверніть увагу на яскраві іскри (вони під час вибуху будуть розлітатися) та густий їдкий дим білого кольору. Після скидання фосфорної бомби починаються сильні пожежі, які дуже важко загасити. Адже снаряд горітиме, доки не вигорить увесь фосфор, розташований всередині, або доки не припиниться його взаємодія з киснем.

Така зброя заборонена!

Через високу температуру горіння плавиться метал, дерева, тіла тварин і людей. У радіусі 150 метрів поряд з епіцентром вибуху у людей навіть під одягом повністю обвуглиться шкіра. Коли фосфор потрапляє на відкриті ділянки тіла, він викликає важкі опіки та болісні каліцтва. Якщо білий дим із часточками фосфору потрапить у легені, то він може їх повністю випалити. Якщо фосфор у будь-якому вигляді потрапить до організму, це викликає смерть у страшних муках. Для людини летальна доза усього 0,05-0,15 г.

Саме тому 1977 року Женевською конвенцією про захист жертв війни застосування фосфорних бомб та інших снарядів з білим фосфором поблизу та всередині населених пунктів було заборонено.

Згідно з міжнародним законодавством, таку зброю можна використовувати лише у разі обстрілу військових об’єктів.

Схожі новини

Leave a Comment