Долю Путивльської лікарні доведеться вирішувати органам місцевого самоврядування

На сесії Путивльської міської ради депутати підтримали звернення до ВР, Кабміну, МОЗ, Сумської облради та Сумської ОДА стосовно ризиків, які виникають із прийняттям ЗУ № 6306 з удосконалення надання медичної допомоги. Зокрема, як зазначалося, у Сумській області передбачається функціонування лише двох загальних лікарень (Глухів і Лебедин), п”яти госпітальних кластерів (Шостка, Конотоп, Ромни, Суми, Охтирка) та одного надкластерного закладу охорони здоров”я (Суми). У інших громадах будуть заклади первинної меддопомоги з сімейними лікарями. Тож народні обранці висловили занепокоєння загрозою руйнації існуючої системи закладів охорони здоров”я, втрати робочих місць більше сотні працівників вторинної ланки медицини Путивльщини, фактичного віддалення медичної допомоги від населення.

У відповіді на звернення від в.о начальника управління охорони здоров’я Сумської ОВА Анатолія Котляра зазначається: «Відповідно до ст. 32 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» управління закладами охорони здоров’я на відповідній території, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, а також забезпечення доступності та безоплатності медобслуговування населення належить до повноважень місцевих рад. Громада може самостійно здійснювати фінансування закладів охорони здоров’я.

Відповідно до ч. 5 ст. 16 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров”я», органи місцевого самоврядування здійснюють планування розвитку мережі закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, приймають рішення про створення, припинення, реорганізацію чи перепрофілювання закладів охорони здоров’я самостійно з урахуванням плану розвитку госпітального округу.

У процесі децентралізації медзаклади територіальних громад як комунальні некомерційні підприємства стали самостійними і самодостатніми. Основним завданням їх залишається доступність медичної послуги для пацієнтів. Спеціалізовані послуги повинні бути централізованими, для чого передбачається створення кластерних і надкластерних закладів.

Законопроєкт № 6306 передбачає подальше проведення реформи охорони здоров”я. За новим підходом мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери, з урахуванням:

– меж адміністративно-територіальних одиниць;

– географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;

– поточних і прогнозованих демографічних показників чисельності населення, структури захворюваності і смертності;

– оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;

– навантаження на медичних працівників та фахівців із реабілітації.

Ваша громада входить в Конотопський госпітальний кластер, який має самостійно вирішувати питання подальшого функціонування медзакладів, що розміщені та території району та громад, проблеми з доступністю та якістю надання медпослуг. За утримання та оснащення закладів у тергромаді відповідає місцева влада – як розпорядник бюджетних коштів. А що стосується загальної лікарні, то вона створюється в громаді, де проживає не менше 50 тисяч населення. Це – вимоги Міністерства охорони здоров’я».

Сумська правда в FacebookTelegramLinkedIn – підписуйтесь!

Підтримати проект

Схожі новини